tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Lean Mapper – vazba entity přes vazební tabulku na sebe sama

před 6 lety

Mesiah
Člen | 242

Ahoj,

můžete mi prosím poradit, jak správně zapsat use case „Uživatel následuje jiné uživatele“ v anotaci, tak aby mu LM porozuměl?
V současnosti mám níže napsanou konstrukci, jenže vyskakuje na mě Notice: Undefined property: DibiRow::$following.

/**
 * Description of User
 *
 * @property-read int $id
 * @property string $username
 * ...
 * @property User[] $following m:hasMany(user_id:follow:follow_id:user)
 * @property User[] $followers m:hasMany(follow_id:follow:user_id:user)
 * ...
 */
class User extends BusinessEntity
{
}

LM ve verzi dev-release-v2.1.0.

Vyřešeno. Problém byl, že jsem volal metodu fetch() v (Dibi)Fluent, ale výsledek jsem nezabalil do CreateEntity(ies).

Editoval Mesiah (21. 12. 2013 19:09)

před 6 lety

honos
Člen | 109

Ehh, LM… Zkusil jsem ho a radeji jsem od neho odstoupil.., prisel mi moc slozity az zbytecne, pouze jeho programator @tharos vi jak, co, kde a radeji jsem presel na ORM od PetrP[an 8-D] …
Jinak tady mas 19 stranek ctiva :o)

před 6 lety

Mesiah
Člen | 242

Ono taky záleží o jaký projekt jde; teďka si píšu aplikaci a tam je pro mě LM vhnodný nástroj – původně jsem ji psal s využitím Doctrine2, ale více jsem řešil problémy s integrací, nastavením, problém se session/cookies/php (nedořešený) apod. a uvědomil jsem si, že tudy cesta nevede – nechci řešit problémy, ale psát aplikaci.
A ohledně složitosti LM, myslím, že je takový jaký by měl být – umožňuje napsat aplikaci tak jak si člověk představuje s žádnými nebo minimem ústupků, mno a to je pro mě důležité…