tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Návrh na zrušení final u fetch metod DibiResult

před 9 lety

Teyras
Člen | 81

Zdravím,
je nutné mít v DibiResult u metod fetch(), fetchAll(), fetchSingle(), fetchPairs() a fetchAssoc() final? Ta neupravitelnost je mi trochu na obtíž… Nebo je nějaký způsob, jak se dostat k datům hned po vytažení z DB (v DibiRow už je pozdě…) a nemuset kvůli tomu přepisovat hromadu kódu? Jestli ne, navrhl bych zrušení té „finálnosti“.

před 9 lety

HosipLan
Moderator | 4693

Zajímalo by mě na co to potřebuješ. Všeobecně jsou mi proti srsti všechny final, ale nemyslím si, že to chceš vytvořit, opravdu potřebuješ

před 9 lety

Teyras
Člen | 81

No, to je věčná otázka, co opravdu potřebuješ ;-) Konkrétní příklad by byla třeba jedna taková zbytečnost v modelu – po vytažení řádku rozhodne, jestli použít text z cache a nebo jestli má zformátovat ten z DB a uložit ho do cache… Samozřejmě, pokud znáš lepší způsob, necham si říct, jak už jsem psal

před 9 lety

HosipLan
Moderator | 4693

pořád nechápu proč na tohle potřebuje flirtovat přímo s databází

před 9 lety

Teyras
Člen | 81

No, přímo s databázi bych tam teda neflirtoval :) Kde jinde bych měl dělat věci jako „kontrolu“ dat po selectu tak abych to nemusel psát do každýho dotazu?

před 9 lety

HosipLan
Moderator | 4693

google design pattern > repository, mapper, entity

před 9 lety

Teyras
Člen | 81

Dík, skouknu… ale stejně by tam imho těch final nebyla žádná škoda

EDIT: No, pořád si myslím, že vzhledem k tomu, že po fetch() už mám vlastně výsledek, měl bych jeho úpravy provádět tam…

Editoval Teyras (21. 11. 2010 19:47)