tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

dibi::affected­Rows()

před 11 lety

westrem
Člen | 398

Zdravím,

len nedávno som prešiel na dibi a zatiaľ sa mi celkom pozdáva avšak mám otázku týkajúcu sa metódy
dibi::affectedRows()

Problem je ten, ze pokial spravim query UPDATE ale udaje, ktore sa maju zmenit su totozne s udajmi, ktore su v databaze tak UPDATE sice prejde ale affected rows vrati nulu. O tomto probleme viem uz celkom dlho a predtym ako som presiel na dibi som to riesil pomocou mysql_info a zistovanim poctu „Rows matched“.

Viete mi nejako poradit ako na to za pomoci dibi? Skusal som hladat podobnu metodu, ktora by vracala informacie o posledne vykonanej query ale nenasiel som.

Vopred dakujem.

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

V podstatě je možné volat jakoukoliv funkci PHP, stačí získat connection resource:

// při použití třídy dibi
$conn = dibi::getConnection()->driver->resource;

// při použití třídy DibiConnection
$conn = $connection->driver->resource;

$str = mysql_info($conn);

Wrapper nad funkcí mysql_info přímo v dibi není.

před 11 lety

westrem
Člen | 398

Zdravim,
v prvom rade sa chcem podakovat za rychlu odpoved, mate uzasny response time :).

Avsak kedze ma zamestnavalo skuskove obdobie, k praktickemu vyskusaniu som sa dopracoval iba dneska.

Funguje to pekne ako hodinky avsak namiesto vaseho:

$conn = dibi::getConnection()->driver->resource;

som musel pouzit toto:

$conn = dibi::getConnection()->getResource();

Predpokladam, ze je to len odlisnostou verzii, ktoru pouzivam ja a najnovsej dostupnej.

V kazdom pripade este raz vdaka a vela uspechov pri vyvoji :).

před 11 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Jj, tohle se behem vyvoje skutecne zmenilo.

Díky za prani :-)

před 10 lety

onge
Člen | 53

Je nejaka sance, ze se v dohledne dobe objevi funkce, ktera by umoznovala vratit matched rows ? (je fajn, ze se da pouzit normalne mysql_info, ale kdyby byla funkce primo v dibi, bylo by to super:) )

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Zkusil jsem to přidat jako dibi::getConnection()->driver->getInfo()

před 10 lety

onge
Člen | 53

Velmi prakticke, dekuji