tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Přechod z DibiTable na DibiDataSource

před 10 lety

simon
Člen | 98

Používám Nette framework a složku models mam nacpanou modely využívající DibiTable, jejichz metody jsou volany z ruznych presenteru. Jak nejlepe a nejrychleji prejit na DibiDataSource?

Koukal jsem do prikladu Akrabat a asi teda budu muset naimplementovat vsechny metody jako je find(), insert() atd sam?

O DibiDataSource jsem moc informaci nenasel. asi neumim poradne hledat ale mam v tom ted peknej gulas.

Chtel bych pouzivat konstrukce tak jak byli v DibiTable, hrozne se mi libilo pracovat s tabulkami v databazi tak jako s objekty. Jak to tedy je s DibiDataSource? Co to vlastne je?

před 10 lety

paranoiq
Člen | 388

DibiDataSource není nástupcem DibiTable a rozhodně není určeno k tomu aby DT nahradilo ve všech ohledech. DDS totiž řeší něco úplně jiného. řeší jednoduchý přístup pro hromadné čtení dat a to nikoliv z jedné konkrétní tabulky ale z jakéhokoliv dotazu včetně JOINů, UNIONů a podobných záležitostí

o DT David někde tady na fóru prohlásil, že jeho nástupcem by se (snad, někdy) mělo stát něco jako DibiRecord. DT reprezentovala tabulku jako celek (tuším. nezkoušel jsem. slovo „experimentální“ mě odradilo, čehož teď určitě nelituji), zatímco DR by měla reprezentovat jeden záznam – řádek

ve svém prvním (a zatím jediném) projektu běžícím na Dibi používám vlastní implementaci DbRecord – dalo by se říci takové mikro ORM postavené na Dibi. zatím ale nepříliš dotažené. pokud se vydáte podobnou cestou, inspiraci můžete čerpat třeba tady: http://php.vrana.cz/…zu-v-orm.php

Editoval paranoiq (25. 2. 2009 18:13)