tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

DibiTranslator

před 10 lety

Jakub Šulák
Člen | 223

Mohl byste sem někdo prosím hodit dvě tři věty o DibiTranslator a nějaký příklad použití?
Děkuji

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

DibiTranslator je interní knihovna a používá se v podstatě při každém query, kde jsou modifikátory apod.

před 10 lety

Jakub Šulák
Člen | 223

Aha, díky. Říkal jsem si, zda v tom není nějaká metoda na ukládání multijazykových polí ([en]english text[/en][cz]český text[/cz]).
Má dibi nějaký helper na tyto překlady? Nebo jak toto řešíte?

Editoval Jakub Šulák (3. 3. 2009 8:30)

před 10 lety

kravco
Člen | 723

Priamo v dibi neexistuje podpora pre preklady, v prípade, že ho používaš spolu s Nette, v ňom je na to určené rozhranie ITranslator – Nette priamo neobsahuje jeho implementáciu, viacerí vcelku pohodlne používajú Zend_Translate.

Ad helper: CurlyBracketsFilter obsahuje konštrukt na prekladanie {_'text to translate'}.

Viac info na Nette fóre

Editoval kravco (3. 3. 2009 14:04)

před 10 lety

Jakub Šulák
Člen | 223

Ano to právě používám, ne tedy Zend_Translate, který se mi nelíbil kvůli určité věci, ale svoji třídu implementující ITranslator. Jde mi o to, že by bylo dobré (pokud to ještě tedy není), kdyby kromě metody ITranslator::translate($arg), která se volá jak píšeš i při {_'neco'}, byla i DB metoda – tedy navázaná na dibi, která se bude aplikovat na DB překlady. Pokud máš (typicky) články na webu, které mají nějaký titulek a text, tak nemůžeš do zdrojáku napsat {_'titulek'}, ale musíš tam dát něco na styl {$title} – kdyby jsi ale na úrovni modelu mohl získávat jednodušše z DB potřebnou jazykovou variantu, bylo by to a) usnadnění práce programátora b) zpřehlednění kódu.