tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Separatni compact verze pro jednotlive databazove servery

před 10 lety

onge
Člen | 53

Kdyz jsem misto dibi.php zacal includovat dibi.compact.php, zaznamenal jsem jiste nepatrne zrychleni, ovsem s tim prisel i narust spotreby pameti o cca 500kb. V jistych situacich tam muze byt compact verze pomalejsi, nez ta nekompaktni a domnivam se, ze na vine je fakt, ze v compact verzi se naincluduji veskere drivery a php si ty objekty musi pamatovat. Nicmene skoro vzdy bezi projekt pouze na jednom serveru a tak me napadlo, jestli by nebylo mozne udelat compact verzi pro kazdy server zvlast – takze bych si naincludoval treba dibi.compact.mysql.php a nestrasili by mi tam postgre, sqlite a dalsi :)

Nevim, jak moc by to bylo komplikovane, rozlisit co k cemu patri, ale kdyby to slo, myslim, ze by se tak compact verze stala pro navyseni vykonu daleko uzitecnejsi:)

před 10 lety

onge
Člen | 53

Tak jsem to zkusil vyhazet rucne – slo to celkem snadno, protoze v komentari pro nette jsou vypsane nazvy driveru a navic jsou vsechny na konci. Takze nechal jsem si jen MySqli a nyni je spotreba pameti o trochu nizsi, nez s ne-compact verzi a pokud jde o rychlost, tak je to v prumeru jeste o zdibec lepsi.

Kdyz ale vezmu vysledky mereni s compact verzi a s klasickou verzi, tak compact ma vysledky takove rozlitanejsi – zkratka obcas to projde i pomaleji, nez kdy prosla ne-compact verze, ale na druhou stranku obcas projde i rychleji. V prumeru vychazi compact verze rychlejsi, ovsem neni to posun, ktery by v optimalizaci vykonu hral nejakou zasadni roli.

Editoval onge (13. 4. 2009 17:53)