tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Chybí dokumentace

před 10 lety

littlemaple
Člen | 60

Zdravím,

Nette je super, ale pokud s ním člověk používá dibi, což je předpokládám protěžovaný, „Nette-native“ db layer, tak narazí na spoustu věcí. Jednou z hlavních věcí (protože je příčinou všech ostatních) je téměř absence podrobnější dokumentace dibi.

Chtěl jsem se zeptat nebo navrhnout, jestli by se sem tam Nette foundation nemohla kouknout i na dibi a dokumentaci rozšiřovat. Neříkám, že s péčí, jako se děje u Nette, ale jakákoliv jiná péče než současná žádná by i tak pomohla :) . Vždyť dibi přece k Nette prostě patří…

Nejde o to, že by člověk neuměl s dibi dělat, když není dokumentace. Jde o to, že mnohdy udělám věc 15× složitěji jen proto, že prostě nemám tušení, že dibi to umí udělat lépe. Hrozně to zdržuje a nahrává to na pocit, že dibi je „nedotažené“. Což je spíš blbost ;) .

před 10 lety

Honza M.
Člen | 1674

Tohle znáš? https://dibiphp.com/cs/quick-start

Jinak je to opravdu velmi starý článek, ve kterém není všechno. Problém bude hlavně v tom, že nikdo neví, že dokumentaci dibi lze editovat stejně jako dokumentaci Nette. Kdysi to nešlo.

Ideální by bylo, kdyby třeba David rozvrhnul strukturu dokumentace (lépe než quickstart a nic dalšího) a já bych tam pak byl ochoten doplnit to, co vím.

před 10 lety

romansklenar
Člen | 657

Honza M. napsal(a):

Ideální by bylo, kdyby třeba David rozvrhnul strukturu dokumentace (lépe než quickstart a nic dalšího) a já bych tam pak byl ochoten doplnit to, co vím.

Připojuju se k Honzovu návrhu a taky rád přispěju.

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Na nové struktuře pro dibi i Nette právě pracuju, dejte mi ještě pár dní.

před 10 lety

littlemaple
Člen | 60

Honza M. napsal(a):

Tohle znáš? https://dibiphp.com/cs/quick-start

Znám, znám, ale to je asi jako kdyby celá dokumentace o Nette byla jedna stránka a na té bylo něco o tom, že jsou v něm presentery a view a malý úvod do komponent ;)

David Grudl napsal(a):

Na nové struktuře pro dibi i Nette právě pracuju, dejte mi ještě pár dní.

Super, dny dávám a fandím ;) .