tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Ať jsou substituce závislé na spojení

před 10 lety

m0t3jl
Člen | 293

Šlo by to nějak udělat, abych mohl volat addSubst i na DibiConnection? Pokud si představíte takovou menší datovou pumpu, která si udělá 2 spojení (spojení A -z toho bude číst a spojení B – do toho bude zapisovat), s tím, že mezi nimi bude přenášet data, docela by se hodilo mít možnost si v každém pamatovat jiné hodnoty substitucí (celkem jsem si např. zvykl na používání :DBO:, která mi vždycky před identifikátor tabulky doplní identifkátor databáze (třeba na MySQL), nebo schematu (např. v Oracle), nebo taky nic (když není potřeba nic přilepovat).

Super by bylo, kdyby to v dibi:: zůstalo, tam by se třeba dalo ukládat globální substituce, třeba když chci mít k dispozici něco, co není na databázi závislé. No a DibiConnection by si pamatovala substituce, které jsou závislé na spojení; v případě, že by substituce (nebo fallback) byla definovaná v aktuálním spojení i v dibi::, použila by se ta v akt. spojení, protože ta by logicky měla mít přednost před dibi::.

Co myslíte?

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Takový patch mám připravený asi půl roku :-) Dokonce se substituce dají přidávat přes parametry spojeni, v poli substitutes, ale zatím to nahází do společného úložiště v dibi.

Mám dilema s tím, jestli je vůbec potřeba mít globální substituce. Spíš bych řekl, že věc jen komplikují.

před 10 lety

m0t3jl
Člen | 293

David Grudl napsal(a):

Takový patch mám připravený asi půl roku :-) Dokonce se substituce dají přidávat přes parametry spojeni, v poli substitutes, ale zatím to nahází do společného úložiště v dibi.

Mám dilema s tím, jestli je vůbec potřeba mít globální substituce. Spíš bych řekl, že věc jen komplikují.

No to je slovo do pranice ;). Já myslím, že se můžou hodit, třeba když chci mít u všech spojení k dispozici nějakou substituci, kterou mi tam předává a používá moje aplikace, ale SQL kód mi píše někdo jiný, než ten, kdo píše programovou obsluhu (tzn., že neví, kdy bude ten člověk, co píše SQL kód potřebovat např. vědět akt. verzi aplikace, nějaké interní číslo uživatele, atp.). Tyhle dva lidi se pak nemusí moc domlouvat, prostě jen spolu nadefinují SQL substituce a pak se už moc nemusí bavit. Ale tohle je dost smyšlený případ a IMHO by bylo asi tak o 120 % lepší, kdyby ty substituce byly závislé na spojení, nic mi nebrání si do programu dopsat, aby všechna nová spojení rovnou posílala tabulku globálních substitucí.

Pokud můžeš, tak klidně ten patch do akt. revize protlač, jsem pro všema 10 (prsty) ;).

před 10 lety

m0t3jl
Člen | 293

David Grudl napsal(a):

Takový patch mám připravený asi půl roku :-) Dokonce se substituce dají přidávat přes parametry spojeni, v poli substitutes, ale zatím to nahází do společného úložiště v dibi.

Mám dilema s tím, jestli je vůbec potřeba mít globální substituce. Spíš bych řekl, že věc jen komplikují.

Už jsme to řešili docela před časem, jak to vypadá? Kdy se ty nové substituce chystají?