tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

výber z dvoch tabuliek

před 10 lety

branov
Člen | 18

Prajem pekný deň,

voper sa ospravedlňujem ak sa tu už môj problém riešil, ja som ho však nenašiel (možno som však zle hľadal)…

S Dibi len začínam, už od prvej chvíle sa mi ale veľmi zapáčil a som maximálne spokojný. Mám však taký menší problém… Snažím sa cez dibi vykonať takýto query a jemu podobné:

<?php
$vyberobj = mysql_query("SELECT objednane.*, faktury.* FROM objednane,faktury WHERE zaplatene='0' AND uhradene='0' AND objednane.variabilny_symbol = faktury.variabilny_symbol");
?>

Skúšal som už kadečo ale žial vždy bez výsledku (teda s chybou). Mohol by som poprosiť o ukážku ako takýto query do dibi vložiť (vykonať)? Prípadne konkrétny príklad na mojom kóde ktorý je vyššie.

ďakujem za ochotu a radu a prajem pekný víkend :-)

Editoval branov (11. 7. 2009 13:10)

před 10 lety

LastHunter
Člen | 1539

Nevím, jestli to je omyl, ale v tom uvedeném zdrojáku vůbec dibi nepoužíváš :) Měl bys tam mít toto:

$vyberobj = dibi::fetchAll('SELECT [objednane].*, [faktury].*
FROM [objednane], [faktury]
WHERE zaplatene=%i', 0, '
AND uhradene=%i', 0, '
AND [objednane].variabilny_symbol = [faktury].variabilny_symbol');

Skončí to nějakou SQL chybou? Pak bys měl ve WHERE podmínkách u prvních dvou uvést, v jaké tabulce se daný sloupec kontroluje

Editoval LastHunter (11. 7. 2009 19:06)

před 10 lety

branov
Člen | 18

vdaka za pomoc. v mojom priklade nebola dibi schvalne, lebo to som prave nevedel ako to spravit :-)

problem je vsak, ze vysledok ktory vytiahne je asi nulovy, lebo sa nezobrazi nic :-( mam tam toto:

<?php
$vyberobj = dibi::fetchAll('SELECT [objednane].*, [faktury].*
FROM [objednane], [faktury]
WHERE [objednane].zaplatene=%i', 0, '
AND [faktury].uhradene=%i', 0, '
AND [objednane].obdobie="Ročne"
OR [objednane].obdobie="ročne"
AND [faktury].akt=%i', 1, '
AND [objednane].variabilny_symbol = [faktury].variabilny_symbol
');
?>

Editoval branov (11. 7. 2009 22:33)