tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Asi OT problém s na win7

před 10 lety

Rampus
Člen | 39

Dobrý den všem.
Asi to sem nepatří a je to OT, ale už si nevím rady.
Mám rozdělaný projekt s dibi a nette. Proacuju na tom na portable serveru Uniserver 5.5 USB (Apache,PHP, MySQL).
V kanclu na winXP mi všchno šlape jak má, ale když přijdu domů ma win7 (Uniserver umí běhat pod w7), tak se server spustí, je přístupný, na MySQL se dostanu phpMyAdminem, i MySQL Administratorem. Ale když chci načíst tu mojí rozdělanou práci, tak mi to vuhodí laděnku s Dibi chybou, že server neodpověděl v časovém limitu.
Včera jsem se v tom hrabal celý večer, vypínal jsem firewall, antivira, UAC, spouštěl jako správce a nepřišel jsem na to. Pouštím to z jendoho místa jak pod winXP, tak pod w7 (stejný soubory, stejný data, stejný soft).PortCheck ohlásí, že na portu 3306 běží MySQL, ale dibi se nepřipojí.
Nenarazil jste pls někdo na podobný problém?
 Díky

před 10 lety

phx
Člen | 652

Co konfigurak? A mazes tempy Nette? (cache)

před 10 lety

Rampa
Člen | 65

konfigurák je stejný pro obě mašiny. Tempy mažu…
Dělal jsem pokusy a nepřipojí se mi jen dibi. Když se zkusím připojitk MySQL „na tvrdo“ z PHP, tak to jede.
Pro úplnost přidávám hlášku:

DibiDriverException #2002

Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla, nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel.

Editoval Rampa (24. 1. 2010 10:24)

před 10 lety

phx
Člen | 652

Zahada… dibi interne pouziva funkce PHP. Nic vic nic min. Napada me snad jen rozdil mysql vs mysqli ale fakt je to divny.

před 10 lety

Rampus
Člen | 39

Vyřešeno.
Bylo to verzi PHP.
Měl jsem nejnovější verzi Uniserveru, kde byla zahrnuta verze PHP 5.3.2RC a ta má asi ve W7 potíže.
Nahrál jsem starší s PHP 5.3.0 a šlape to jak víno. :)