tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Problém s připojením k MySQL

před 9 lety

polygon
Člen | 7

Zdravím,
dneska jsem narazil na docela zajímavý problém. Při připojování k MySQL serveru mi Nette odchytilo vyjímku:
DibiDriverException #1045 Access denied for user ‚SYSTEM‘@'localhost' (using password: NO)
Včera když jsem večer končil tak jsem si přesunul na soubory na druhé PC, kde je stejný webovy a sql server (stejna hesla a nastaveni). Ráno pustím a hází to tuhle vyjímku.
Dál je zvláštní, že uživatele SYSTEM v MySQL nemám, mám tam jenom uživatele root. Už jsem z toho jelen.
Díky za rady :)

před 9 lety

kuncajs
Člen | 11

Chtělo by to napsat, jak se k databázi připojuješ a s jakými parametry.

před 9 lety

polygon
Člen | 7
database.driver = mysql
database.database = blog
database.charset = utf8
database.lazy = TRUE
database.host = localhost
database.username = root
database.password = root

Tady to je, to je to, co mám psaný v config.ini. Ale jak říkám včera jsem s tím fungoval naprosto v pořádku. A uživatele mám v jenom root, žádný SYSTEM tam není.

před 9 lety

kuncajs
Člen | 11

Podívej se do php.ini jak máš nastavené
mysql.default_user
pokud je tam SYSTEM, tak v dibi špatně předáváš parametry ke spojení.
Je možné, že na druhém počítači máš php.ini nastavené správně proto to jde a na druhém ne

před 9 lety

polygon
Člen | 7

No v mysql.default_user nic nebylo ale naved jsi mě k tomu, abych si porovnal oba dva php.ini soubory a našel jsem neshodu. Byla v tom že na problémovém PC jsem měl z dřívějška zapnutý SafeMod. Ale je to zajímavý, jsem zvědavej, co budu dělat až to budu mět nahrát na ostrej server, kde u většiny poskytovatelů budu mít ten SafeMod puštěnej :(

před 9 lety

kuncajs
Člen | 11

V dnešní době je safemod zbytečnej ;). Většinou poskytovatelům stačí napsat a oni tě přesunou na server s vypnutým. Případně pohrozit změnou nebo opravdu změnit ;)