tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

DibiDriverException – reading initial communication packet – error 111

před 9 lety

chemikus
Člen | 35

Zdravím. Zrovna jsem nahrál stránky na server pipni.cz Bootstrap mi projde, nic to nehlásí. Ale jakmile se chci přihlásit do aplikace (kterou jsem napsal), tak to napíše

Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111'

Nevíte někdo co s tím?

config.ini

[production < common]
; common database connection
database.driver = mysql
database.database = hodnoti_cz
database.charset = utf8
database.lazy = TRUE
database.host = www19.pipni.cz
database.username = hodnoti.cz
database.password = ******

v bootstrapu mám

<?php
NEnvironment::loadConfig();
dibi::connect(NEnvironment::getConfig('database')->toArray());
?>

a v classe používám

<?php
public function edit($arr, $uzivatel) {
    return dibi::query("UPDATE [uzivatele] SET ", $arr, " WHERE [uzivatel] = %s", $uzivatel);
}
?>

Nevíte, kde může být zádrhel?

před 9 lety

Milo
Nette Core | 1119

To nevypadá na chybu Dibi, ale systémový error.
http://forums.mysql.com/read.php?…

Jiné knihovny a skripty Ti běhají v pohodě?

před 9 lety

chemikus
Člen | 35

No, na localhostu mi to funguje v pohodě :-) Ale když jsem to dal na to pipni.cz tak to přestalo fungovat :-( Předchozí verze, kde mám Nette 0.9×x tak to šlape v pohodě. Teď jsem ale stáhnul 1.xx a konec :-( Ale je pravda, že předtím jsem připojení nenačítal přes config.ini ale napsal to rovnou do bootstrapu…

Teď jsem to v bootstrapu změnil na

NEnvironment::loadConfig();
//dibi::connect(NEnvironment::getConfig('database')->toArray());

dibi::connect(array(
    'driver'   => 'mysql',
    'host'     => 'www19.pipni.cz',
    'database' => 'hodnoti_cz',
    'username' => 'hodnoti.cz',
    'password' => '******',
));

a píše to stále to stejné :-(

Editoval chemikus (21. 9. 2010 17:40)

před 9 lety

Milo
Nette Core | 1119

A verze Dibi? Ve staré verzi i nové…

EDIT: Zkus namísto www19.pipni.cz použit localhost (pokud je to ten samý server) nebo IP adresu.

Editoval Milo (22. 9. 2010 8:50)

před 9 lety

chemikus
Člen | 35

Milo napsal(a):

A verze Dibi? Ve staré verzi i nové…

EDIT: Zkus namísto www19.pipni.cz použit localhost (pokud je to ten samý server) nebo IP adresu.

Tak mi to dělá jak s dibi 1.2 tak s dibi 1.3-dev. A když změnim na localhost, tak mi to píše, že se nemůže připojit. Když změním na IP, tak je absolutně stejná hláška jako když tam nechám www19.pipni.cz

Fatal error: Uncaught exception 'DibiDriverException' with message 'Lost connection to MySQL server at
 'reading initial communication packet', system error: 111' in /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/dibi/drivers
/mysql.php:113 Stack trace: #0 /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/dibi/libs/DibiConnection.php(139):
DibiMySqlDriver->connect(Array) #1 /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/dibi/libs/DibiConnection.php(253):
DibiConnection->connect() #2 /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/dibi/dibi.php(333): DibiConnection->query(Array) #3
/DISK3/WWW/hodnoti.cz/adm_app/models/MyAuthenticator.php(15): dibi::fetch('SELECT * FROM u...', 'chemikus') #4
/DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/Nette/Web/User.php(83): MyAuthenticator->authenticate(Array) #5 /DISK3/WWW/hodnoti.cz
/adm_app/presenters/LoginPresenter.php(21): NUser->login('chemikus', 'b8a9c5daaa49f66...') #6 [internal
function]: LoginPresenter->prihlaseniSubmitted(Object(NAppForm)) #7 /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/Nette/Utils
/Callback.php(113): call_user_func_array(Array, Array) #8 /DISK3/WWW/hodnoti.cz/libs/Nette/Utils/Objec in /DISK3
/WWW/hodnoti.cz/libs/dibi/drivers/mysql.php on line 113

Úplně přesné znění, které mi to píše…

Editoval chemikus (23. 9. 2010 15:55)

před 9 lety

Milo
Nette Core | 1119

Zkus ručně mysql_connect().