tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

No such file or directory in . /DibiConnection.php on line 95

před 6 lety

Alfinator
Člen | 2

Dibi verze 2.1.0
Php 5.2
Prosím pomoc už nevím co s tím, nevim proč mi to generuje _mysql_.php no a jasně, že ten soubor nemůže být nalezen, když neexistuje. Vůbec si s tou chybou nevím rady. Děkuju za případnou pomoc

Warning: include_once(/home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/../drivers/_mysql_.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/DibiConnection.php on line 95

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening ‚/home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/../drivers/_mysql_.php‘ for inclusion (include_path=‚.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php‘) in /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/DibiConnection.php on line 95

Fatal error: Uncaught exception ‚DibiException‘ with message ‚Unable to create instance of dibi driver 'Dibi_mysql_Driver‘.' in /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/DibiConnection.php:98 Stack trace: #0 /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/dibi.php(139): DibiConnection->__construct(Array, 0) #1 /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/myDb.php(17): dibi::connect(Array) #2 /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/secure.php(10): myDb->__construct() #3 /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/index.php(9): include(‚/home2/yuzmy87/…‘) #4 {main} thrown in /home2/yuzmy87/public_html/jdtphotocontest/libs/dibi/libs/DibiConnection.php on line 98

před 6 lety

Milo
Nette Core | 1119

Co máš v $config['driver']? Mělo by tam být mysql.

před 6 lety

Alfinator
Člen | 2

Milo napsal(a):

Co máš v $config['driver']? Mělo by tam být mysql.

mam config v ini souboru ne v phpkovim.
driver = ‚mysql‘

Ještě dodám, že na některém serveru mi to jde bez problému na některém právě tato chyba.

Edit: Použil jsem v ini konfiguračním souboru jednoduché závorky, když jsem je změnil na dvojité chyba zmizela

Editoval Alfinator (19. 7. 2013 12:28)