tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

Firebird/InterBase dibi driver

před 10 lety

romansklenar
Člen | 657

Firebird/InterBase driver pro dibi

Verze 0.2
Download firebird.php (20 kB)
Credits Roman Sklenář, Tomáš Kraina, Michal Hodinka
  • implementována základní všechna funkčnost
  • podpora pro uložené procedury
  • chybí podpora pro reflexi a transakce (kdyby někdo chtěl dopsat klidně může, pak by se i snad mohl stát driver součástí dibi)

Pro výjimky z procedur je v driveru zavedena DibiProcedureException, kterou můžete v modelech odchytit a zpracovat.

Editoval romansklenar (23. 7. 2009 16:41)

před 10 lety

romansklenar
Člen | 657

Doplnil jsem podporu pro transakce a reflexi. Myslím, že teď už by se driver mohl stát plnohodnotnou součástí dibi – co myslíš Davide?

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Super, díky, bude mi ctí to přidat do dibi!

před 10 lety

psimek
Člen | 2

Zdravím a děkuji za driver pro Firebird.

Měl bych malou připomínku: používám ve Firebirdu často sloupce typu BLOB, nestálo by za to v metodě fetch přidat k PHP funkcím ibase_fetch_assoc a ibase_fetch_row druhý parametr s hodnotou IBASE_TEXT, aby vracel obsahy BLOB sloupců místo identifikátorů?

<?php
$result = $assoc ? ibase_fetch_assoc($this->resultSet,IBASE_TEXT) : ibase_fetch_row($this->resultSet,IBASE_TEXT);
?>

V dibi se tolik nevyznám, tak nevím zda je to možné takhle vyřešit bez nějakých skrytých následků.

před 10 lety

romansklenar
Člen | 657

Pokud je to funkční (nemám momentálně jak otestovat, ani data ani db), tak to zahrneme do příštího updatu driveru, který už máme napsaný a otestováný.

před 10 lety

psimek
Člen | 2

romansklenar napsal(a):

Pokud je to funkční …

Pokud to byla otázka na mě, pak ano, takhle to funguje jak bych si představoval. A pokud by se to dostalo do oficiální distribuce, tak bych byl rád.

před 10 lety

David Grudl
Nette Core | 6806

Je to tam

před 9 lety

klema
Člen | 1

Zdravim,
prima driver :)
jen malou pripominku. Funkce applyLimit je resena pomoci ‚first‘ a ‚skip‘. Od FB 2.0 se jedna o ‚Deprecated‘.
viz: http://www.firebirdsql.org/…-select.html#…