tiny ‘n’ smart
database layer

Odkazy: dibi | API reference

Oznámení

Omlouváme se, provoz fóra byl ukončen

LeanMapper – dědičnost entit

před 5 lety

lalo
Člen | 29

Ahoj,

potreboval bych trochu nakopnout. Ve svem projektu mam entitu users, se kterou pracuji pri registraci, prihlasovani atd.

/**
 *
 * @property int $id
 * @property string $email
 * @property int $enable
 * @property string $password
 * @property string $key
 * @property string $salt
 * @property \DateTime $created
 * @property \DateTime $modified
 * @property \DateTime $logdate
 * @property int $idmultidomain
 *
 */
class Users extends \LeanModel\Entity {

}

a rad bych tuto entitu vyuzil v jine casti projektu u objednavek v eshopu. Rad bych users podedil a pridal si k ni dalsi filtry a navaznosti. Neco tavoveho:

/**
 *
 * @property-read Orders[]|null $orders m:belongsToMany
 * @property CustomerPoints|null $points m:belongsToOne
 *
 */
class Customer extends Users {

}

nedari se mi na to vytvorit. Umi to nejak leanmapper?

před 5 lety

Tharos
Člen | 1042

Samozřejmě, že to umí. Asi řešíš problém s tím, jak to namapovat na databázi, je to tak?

Jak bys to chtěl mít uložené?

před 5 lety

lalo
Člen | 29

Ano je to presne jak pises. Kdyz to udelam tak jak jsem to naznacil, tak mi to vytvari entitu users a ne Customer a nevim jak to lepe namapovat. V jednom tvem prikladu jsem videl, ze si dopisujes do mapperu test na dalsi property. Ja mam cms system, ktery obsahuje tabulku Users a pracuje s ni. Do tohohle cms pripojim eshop, ktery si podedi Users a navaze na nej objednavky a pod. Nebo si pripojim objednavkovy system a ten si zase jen podedi usera a navaze si na nej terminy a objednavky. Takze potrebuji, aby tabulka Users byla uplne oddelena a dala se jen dedit. Napsal jsem to trochu srozumitelne?

před 5 lety

lalo
Člen | 29

Podarilo se mi najit vlakno s popisem dynamickeho mapperu. Myslim ze tohle resi muj problem.